המדריך למתחילים או איך להיכנס לקצב ה-DDR

ישנן מספר נקודות עיקריות שיעזרו לך לשפר את שליטתך במשחק -

1) תתחבר למקצב של השיר

בדרך כלל פעימות הבאס הן שיכתיבו את הזמן לדרוך על החיצים.לכן, בזמן שאתה משחק, תופף עם רגליך לפי מקצב הבאס, תמשיך לתופף גם כשלא מופיע חץ כך שלא תצא מהקצב, ותהיה מוכן ללחוץ בדיוק כשהחץ הבא מגיע למקומו.

2) שחק עם שתי הרגליים !

הרבה שחקנים מתחילים נותנים לרגל אחת ללחוץ על חץ אחד, בעוד הרגל השנייה לוחצת על שלושת החיצים האחרים, לדוגמה, רגל שמאל לוחצת על חץ שמאל, בעוד רגל ימין היא זו שלוחצת כשמופיעים חץ ימין, חץ למעלה או חץ למטה.

שחק עם 2 הרגליים ונסה להחליף ביניהן כשזה מתאפשר. אם אתה מרגיש שרגל אחת היא זו ששולטת על 3 חיצים, נסה לשחק דווקא עם הרגל הבעייתית, עד שתתרגל לשלוט בשתי הרגליים.

3) תשתדל לא לחזור לאמצע.

תישאר לעמוד על החץ אחרי שדרכת עליו. כשאתה חוזר לאמצע ללא צורך אתה מכפיל את מספר הצעדים בשיר ומתעייף לשווא. לדוגמה, אם אתה צריך ללחוץ על חץ שמאל, ואח"כ על חץ ימין, תישאר עם רגל שמאל על החץ ואז תעביר מעט משקל לרגל ימין כשהיא מונחת על החץ הימני, זה הרבה יותר יעיל מללחוץ על חץ שמאל, לחזור לאמצע וללחוץ על חץ ימין.

4) אין צורך לרקוע...

מעבר לסכסוך פוטנציאלי עם השכנים, רקיעה חזקה סתם תגרום לך להתעייף.
החיישנים במשטחים רגישים לנגיעות קלות, ומספיק שתעביר מעט משקל אל הרגל הדורכת על החץ.

5) אם טעית אל תנסה לחזור על הצעד השגוי, עבור לצעד הבא.

אם פספסת צעד או לחצת על החץ הלא נכון, אל תנסה לחזור על הצעד השגוי, אלא עבור לצעד הבא, כך תמנע רצף של פספוסים...

6) שמור את הרגליים קרוב לקרקע.

ככל שתרים את הרגל גבוה יותר, תבזבז יותר אנרגיה. רקדני DDR מקצוענים, כמעט ולא מרימים רגליים מהמשטח, למי שמסתכל מהצד נראה כאילו הם מחליקים בין החיצים.

7) אל תשחק לפי צפייה בחיצים, שחק לפי קצב המוזיקה.

רמת הדיוק שלך תעלה כאשר תלחץ על החץ לפי הקצב של המוזיקה, במקום לנסות ללחוץ בדיוק ברגע שהחץ שמגיע מלמטה, חופף לחץ שנמצא למעלה.

8) התבונן בשחקנים מנוסים יותר.

תוכל ללמוד הרבה מהתבוננות בשחקנים מנוסים יותר, לפעמים לחיצה על החץ עם הרגל הלא נכונה, עלולה להוציא אותך מהקצב הנכון ולגרום לך לפספס את הצעדים הבאים. אם אתה מתקשה בביצוע שיר מסוים בקש מרקדן מנוסה יותר לבצע אותו ונסה להתמקד באופן שבו הוא מחליף בין הרגליים.

9) והכי חשוב - אל תתייאש, כל ההתחלות קשות.

גם השחקנים המתקדמים ביותר נכשלו בהתחלה, עד שהשתפרו ופיתחו את הטכניקה נכונה.
בזמן שאתה רוקד תתרכז בקצב ובחיצים ולא במי שעומד סביבך.

אם אין לך משטח בבית ואתה משחק בגרסת הארקייד של DDR (בד"כ ממוקמת באזור משחקי וידאו כאשר המשחק הוא בתשלום) שחק עם עוד מישהו שהוא טוב ממך.

אם תרקוד במקביל למישהו שרמתו גבוהה משלך, תוכל להתאמן על מספר שירים רב יותר, היות שמספיק שרק אחד מכם יעבור את השיר בהצלחה, כדי שתתקדמו יחד לשיר הבא.

ב ה צ ל ח ה !